Naprawa elektronarzędzi, silników i spawarek

To już koniec naszego Sądu Grodzkiego?

Jak dowiadujemy się ze strony Starostwa Powiatowego istnieje wielkie ryzyko, że po 6 latach nasz Sąd Grodzki może przestać istnieć.

Choć starostwo jeszcze nie otrzymało jeszcze oficjalnego pisma od Ministerstwa Sprawiedliwości w prasie pojawiły się informacje, że nasz Sąd Grodzki razem z innymi 120 sądami mają zostać poddane likwidacji.

Zapewne jest to plan ograniczenia wydatków w związku z nieuniknionym kryzysem gospodarczym.

Starostwo Powiatowe aby uratować ciężko wywalczoną jednostkę sprawiedliwości w mieście proponuje zbierać podpisy przeciw likwidacji Sądu Grodzkiego w Międzychodzie uzasadniając "[...] żeby udowodnić w Ministerstwie Sprawiedliwości, że mieszkańcy powiatu są żywo zainteresowani instytucją Sądu w swoim mieście powiatowym [...]"

Poniżej przedstawiamy list otwarty do mieszkańców naszego powiatu

"Szanowni Państwo,

    Zwracamy się do Państwa z prośbą o poparcie naszych działań i złożenie podpisu pod naszym apelem o utrzymanie Sądu Grodzkiego w Międzychodzie. Jeśli uda nam się zebrać znaczną ilość głosów poparcia, Minister Sprawiedliwości zastanowi się nad decyzją w sprawie Sądu w Międzychodzie.

    Proponujemy, by podpisy zbierane były we wszystkich instytucjach powiatowych, urzędach, zakładach pracy, szkołach czy stowarzyszeniach. Podpis może złożyć osoba pełnoletnia.
Lista będzie wyłożona w sekretariacie Starostwa Powiatowego (II piętro pok. nr 209).

    Formularz do zbierania podpisów jest dostępny również na stronie internetowej powiatu. Można go pobrać, wydrukować, a po zebraniu podpisów złożyć w sekretariacie Starostwa.

    Ze względu na trwające już prace w Ministerstwie Sprawiedliwości, nie mamy dużo czasu. Proponujemy zbieranie podpisów do dnia 25 maja br.

Liczę na Państwa pomoc. "

źródło: Starostwo Powiatowe

Komentarze

~Jan Kowalski

niezarejestrowany
ale czy tak niezbędnie konieczny jest ten Sąd w Miedzychodzie? Nie sądzę. Wiele takich zadupiastych mieścin chciałoby mieć komplet instytucji administracyjnych, tylko jakoś nie myślą o kosztach ich utrzymania. Kilka lat temu podniósł się wielki szum w Międzychodzie dla reaktywacji połączeń kolejowych z Poznaniem i Gorzowem, ale nikt nie zastanowil się , ile to będzie kosztować, kto za to zaplaci i najważniejsze, kto tymi kolejami będzie podróżował. Bo chętnych na pewno zbyt wielu by się nie znalazło.
Dodano: 2009-06-03 21:18:24
~Ania

niezarejestrowany
Janku! Otóż jesteś w błędzie! Międzychód potrzebuje taniego i szybkiego połączenia z Gorzowem oraz z Poznaniem. Wiele osób (np. studentów oraz uczniów) przecież studiuje i uczy się w Gorzowie oraz Poznaniu. Aktualnie podróż do Gorzowa lub Poznania PKSem to prawdziwa tragedia, a jazda trwa niemal pół dnia. Kolej jak najbardziej by się przydała, chętnych też by nie brakowało.
Dodano: 2009-06-07 23:47:35

Skomentuj

Nick:

Dziesięc razy dwa:

Treść:

Czy obwodnica miasta przez Wały Jana Kazimierza i ulicę Bolesława Chrobrego jest potrzebna?
Strona główna | Społeczność | Kanały RSS | Mapa strony | Kontakt