Naprawa elektronarzędzi, silników i spawarek

Lipcowe wieści policyjne

Najnowsze policyjne wieści z międzychodzkiego okręgu.

31.07.2008r.
W Kwilczu, sprawca w jednym z lokali włamał się do automatu do gier, z którego ukradł 3310 zł.

W Sierakowie, na terenie ogrodów działkowych sprawca włamał się do altany, z której ukradł wieżę HiFi. Wartość strat wynosi 500 zł.

27.07.20008r.
W Sierakowie, z parkingu na jednym z ośrodków wypoczynkowych sprawcy skradli samochód osobowy m-ki VW Passat, rok produkcji 2000, koloru granatowego. Starty wynoszą 26 tys. zł.

24.07.2008r.
W Międzychodzie, w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego - Szpitalna kierujący samochodem osobowym m-ki VW Golf, wykonując manewr skrętu w lewo zderzył się z jadącym z przeciwka motocyklem m-ki Suzuki. W wyniku zderzenia 30-letni motocyklista doznał obrażeń ciała i przebywa w szpitalu. Kierujący samochodem był trzeźwy, natomiast stan trzeźwości motocyklisty będzie znany po wykonaniu specjalistycznych badań krwi.

19.07.2008r.
W Międzychodzie na ulicy Dworcowej w sobotę tuż przed północą trzej młodzi mężczyźni podeszli do idącego chodnikiem 23 letniego Przemysława M. i bez powodu zaczęli go bić po twarzy. Kiedy widzieli, że mają liczebną i siłową przewagę postanowili okraść chłopaka. Dwaj spośród bijących chwycili swoją ofiarę za ręce, a trzeci w tym czasie obszukał jego kieszenie, kradnąc telefon komórkowy i portfel. Pobity i okradziony 23 letni mieszkaniec Międzychodu zawiadomił Policję . Policjanci natychmiast ruszyli zatrzymać sprawcę. Już po przejechaniu kilkudziesięciu metrów jeden z napastników był już w rękach funkcjonariuszy. Zatrzymanym bandytą okazał się Przemysław K. Lat 24, wcześniej karany za włamania i kradzieże. Skradziony telefon i portfel Przemysława M., rozbójnik miał jeszcze przy sobie. Śledczy, którzy zajęli się wyjaśnieniem sprawy już następnego dnia ustalili i zatrzymali dwóch pozostałych napastników. Okazali się nimi, również wcześniej karani za kradzieże i włamania dwaj mieszkańcy Międzychodu - Dariusz Sz. lat 21 oraz Damian D. lat 18. Rozbójnikom przedstawiono zarzuty rozboju, za co grozi im nawet do 12 lat więzienia. Wobec napastników Prokuratura Rejonowa w Szamotułach zastosowała dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

16.07.2008r.
W Sierakowie, przy ul. 25-lecia PRL, 14-letni mieszkaniec Sierakowa kierujący motorowerem nie zachował należytych środków ostrożności i najechał na tył stojącego na przystanku PKS autobusu. W wyniku zdarzenia chłopiec doznał ogólnych obrażeń ciała. Badanie trzeźwości wykazało, iż kierujący motorowerem oraz autobusem byli trzeźwi.

10.07.2008r.
W Prusimiu, kierujący samochodem osobowym m-ki Fiat Seicento nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo, w wyniku czego kierowca oraz troje pasażerów odniosło obrażenia ciała. Badanie trzeźwości wykazało, iż kierujący samochodem znajdował się w stanie nietrzeźwości - 1 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co odpowiada 2 promilom alkoholu. Sprawcy wypadku grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

06.07.2008r.
W Sierakowie, na terenie ośrodka wypoczynkowego, sprawca włamał się do chłodziarki, z której ukradł 100 szt. napojów różnych marek. Wartość strat wynosi 300 zł.

W Dormowie, podczas lotu paralotnią, 21-letni mieszkaniec gm. Międzychód, prawdopodobnie w wyniku podmuchu stracił panowanie nad paralotnią i spadł z wysokości około 30 m. W wyniku uderzenia mężczyzna doznał ogólnych potłuczeń ciała. Badanie trzeźwości wykazało, iż przed zdarzeniem nie pił alkoholu.

08.07.2008.
W Daleszynku na prostym odcinku drogo K 24, kierujący samochodem dostawczym m-ki Toyota, z nieustalonej dotąd przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z samochodem osobowym m-ki Skoda. W wyniku zderzenia kierujący pojazdami doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala.

źródło: KPP w Międzychodzie

Skomentuj

Nick:

Dziesięc razy dwa:

Treść:

Czy obwodnica miasta przez Wały Jana Kazimierza i ulicę Bolesława Chrobrego jest potrzebna?
Strona główna | Społeczność | Kanały RSS | Mapa strony | Kontakt