Naprawa elektronarzędzi, silników i spawarek

Sokół Pniewy nie dał rady Warcie Międzychód

Podczas drugiej kolejki piłkarze w Pniew nie dali rady kolegom z Międzychodu i ulegli 1:2.

Warta rozpoczęła swój drugi mecz w IV lidze z wielkim zaangażowaniem i wiarą we własne siły. Już w 2`, po akcji Szymona Nabzdyka i Dariusza Sójki, ten ostatni zdecydowanie wbiegł w pole karne Sokoła i został twardo zatrzymany przez pniewską defensywę. Sędzia nie wskazał jednak na "jedenastkę". Kolejne minuty to coraz wyraźniejsza przewaga Warty. Kilka dobrych przeprowadzonych przez Wartę kończyło się przed polem karnym. Aż do 16`, kiedy to Szymon Nabzdyk minął dwóch obrońców Sokoła, precyzyjnie dośrodkował, a Marcin Danielczak pięknym strzałem głową "w okienko bramki" pokonał Fabiańskiego i dał prowadzenie Warcie. W 26` z 17m groźnie strzelał Sójka, ale tym razem golkiper z Pniew nie dał się zaskoczyć. W 31` błąd międzychodzkiego defensora (zbyt słabe podanie piłki głową do bramkarza) wykorzystał napastnik Sokoła i było 1:1. Druga odsłona - podobnie jak pierwsza - rozpoczęła się od ataków Warty. W 48` minimalnie chybił Daniel Szade. Dwie minuty później znakomitą sytuację zmarnował Grzegorz Anioł, który będąc 6m od bramki i mając jedynie golkipera przed sobą, przerzucił piłkę ponad poprzeczką bramki Fabiańskiego. W 67` bardzo dobrą sytuację miał Sokół. Na szczęście dla Warty, w ostatniej chwili strzał piłkarza Sokoła zablokował dobrze grający tego dnia Grzegorz Anioł. Dalsze minuty to gra w środku pola, bez sytuacji strzeleckich. Kiedy wszyscy myśleli już o gwizdku kończącym spotkanie, Tomasz Lewandowski posłał długie podanie wprost pod nogi Piotra Dusznego, który uderzając z pierwszej piłki zapewnił Warcie trzy punkty. - Na uwagę zasługuje przede wszystkim gra naszej defensywy, choć dobre spotkanie rozegrał cały zespół. Warto też odnotować debiut w zespole 17-letniego Jarosława Krysiaka - podsumował kierownik Warty, Mariusz Ratajczak.

Bramki: 0:1 Marcin Danielczak (16` as. Szymon Nabzdyk), 1:1 Krzyształowski (31`), 1:2 Piotr Duszny (90` as. Tomasz Lewandowski).

Skład: Długosz, Wasilkiewicz, Jopek, Anioł, Lewandowski, Danielczak (82` Krysiak), Piotrowski, Szade (72` Duszny), Nabzdyk (65` Gaweł), Sójka, Humbla (85` Kramer). Rezerwowi: Hajdamowicz.

Kartki: żółta Stanisław Piotrowski i Łukasz Humbla

W 3 kolejce poznańskiej IV ligi grupy zachodniej Warta Międzychód będzie podejmowała lidera ligi Sokoła Damasławek.

źródło: Warta Międzychód