Naprawa elektronarzędzi, silników i spawarek

Wydobycie ropy nie wcześniej niż w 2013 roku

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA podpisało umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Projekt LMG - Ośrodek Centralny, strefy przyodwiertowe, rurociągi i inne" z konsorcjum w składzie PBG S.A. Polska, Technip KTI S.P.A. Włochy, Thermo Design Engineering Ltd. Kanada.

Przedmiotem umowy jest realizacja zadania inwestycyjnego związanego z zagospodarowaniem złóż ropy naftowej i gazu ziemnego w rejonie Lubiatowa, Międzychodu i Grotowa. Wartość kontraktu wynosi 1.704.340.000,00 zł brutto (1.397.000.000,00 zł netto).

Projekt ten jest ważnym krokiem w kierunku zwiększenia wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego przez PGNiG SA oraz wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju. Udokumentowane zasoby wydobywalne ropy naftowej w rejonie Lubiatowa, Międzychodu i Grotowa wynoszą 7,25 mln ton, natomiast udokumentowane zasoby wydobywalne gazu ziemnego - ok. 5,5 mld m3.

Inwestycja polegać będzie na zagospodarowaniu 14 odwiertów na złożach ropy naftowej i gazu ziemnego. Na złożu Lubiatów przewidziano do zagospodarowania siedem odwiertów, na złożu Międzychód trzy odwierty, a na złożu Grotów cztery odwierty. W ramach tej inwestycji wybudowane zostaną instalacje przyodwiertowe, rurociągi kopalniane łączące poszczególne odwierty z Ośrodkiem Centralnym LMG, Ośrodek Centralny LMG oraz rurociągi produktowe ropy naftowej i gazu ziemnego pomiędzy Ośrodkiem Centralnym i terminalem ekspedycyjnym.

W wyniku realizacji tej inwestycji w 2013 roku PGNiG SA planuje osiągnąć poziom wydobycia ropy w wysokości 0,9 mln ton/rok. Powyższa wielkość nie uwzględnia potencjalnych odkryć geologicznych w tym okresie.

źródło: PGNiG

Komentarze

~Jagi

niezarejestrowany
No to obwodnica pmi z ropy nie powstanie...
Dodano: 2008-08-23 22:40:43

Skomentuj

Nick:

Dziesięc razy dwa:

Treść:

Czy obwodnica miasta przez Wały Jana Kazimierza i ulicę Bolesława Chrobrego jest potrzebna?
Strona główna | Społeczność | Kanały RSS | Mapa strony | Kontakt