Naprawa elektronarzędzi, silników i spawarek

W Kamionnie ruszyły przygotowania do lokalnego jarmarku

Impreza odbędzie się w przyszła sobotę (20 bm.) na rynku. Poprzedzi ja mecz piłki nożnej na szkolnym boisku, a w przerwie pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu miejscowych strażaków.

O 14.00 mieszkańcy i ich goście przejdą korowodem na rynek, gdzie rozpocznie się część artystyczno-kulinarna. W programie m.in. lokalne legendy, prezentacje dawnych obrzędów, pokaz rękodzieła i degustacja wiejskich przysmaków.

- Nasza młodzież zaprezentuje Bery, czyli barwny korowód, który krąży po wsi w zapusty. To lokalny zwyczaj, wciąż żywy w Kamionnie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców - zachęca dyrektor zespołu szkolno-przedszkolnego Jolanta Klawe.

Sobotni jarmark zakończy zabawa taneczna. W niedzielę o 11.30 w kościele odbędzie się okolicznościowe nabożeństwo, a o 14.00 organizatorzy zapraszają na spacer Doliną Kamionki. Jarmarki to pomysł społeczników z fundacji obchodów 750-lecia Kamionnie, które przypada za trzy lata. Ta malownicza wieś posiadała dawniej prawa miejskie, a jej udokumentowana historia sięga średniowiecza.

źródło: Gazeta Lubuska

Skomentuj

Nick:

Dziesięc razy dwa:

Treść:

Czy obwodnica miasta przez Wały Jana Kazimierza i ulicę Bolesława Chrobrego jest potrzebna?
Strona główna | Społeczność | Kanały RSS | Mapa strony | Kontakt