Naprawa elektronarzędzi, silników i spawarek

Gmina Kwilcz gimną Fair Play!

3 października w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia przedstawicielom samorządów certyfikatów "Gmina Fair Play 2008". Wśród wyróżnionych tym tytułem w kategorii gmin wiejskich znalazła się gmina Kwilcz.

W tym roku do finałowego etapu konkursu zakwalifikowało się 158 gmin. Główną ideą konkursu jest wskazywanie potencjalnym inwestorom miejsc, gdzie mogą działać bez obaw. Certyfikat ma być gwarancją, że w wyróżnionej gminie zostaną obsłużeni w przyjaznej atmosferze, w razie potrzeby otrzymają pomoc i doradztwo ze strony pracowników urzędu.

Twórcy konkursu chcą, aby wspierał on rozwój kontaktów między gminami, które mogą wymieniać informacje i sprawdzone metody np. na temat efektywnych metod promocji. Dodatkową potencjalną korzyścią dla samorządów jest zainicjowanie (a w przyszłości być może wzmocnienie) kontaktu laureatów konkursu "Gmina Fair Play" z uczestnikami programu "Przedsiębiorstwo Fair Play", czyli potencjalnymi inwestorami, którzy poszukują najlepszych lokalizacji pod swoje firmy.

Aby otrzymać tytuł "Fair Play" gminy musiały wykazać się przed niezależnym audytorem, że podejmują aktywne działania organizacyjne, promocyjne i finansowe przyciągające potencjalnych inwestorów. Starają się rozwiązywać pojawiające się problemy w ramach wzajemnego porozumienia. Dotrzymują podjętych zobowiązań. Systematycznie polepszają infrastrukturę gminną. Promują proekologiczne inwestycje i nie zapominają o dostosowywaniu budynków do potrzeb niepełnosprawnych. Pracownicy gminy charakteryzują się praworządnością i wysokim poziomem etycznym. Prowadzą konsultacje z mieszkańcami, dbając o zaspokajanie ich potrzeb oraz współpracują z lokalnymi przedsiębiorcami.

Skomentuj

Nick:

Dziesięc razy dwa:

Treść:

Czy obwodnica miasta przez Wały Jana Kazimierza i ulicę Bolesława Chrobrego jest potrzebna?
Strona główna | Społeczność | Kanały RSS | Mapa strony | Kontakt