Naprawa elektronarzędzi, silników i spawarek

Z policyjnej kroniki

Nasza międzychodzka komenda ujawniła kolejne tajemnicze wydarzenia ;)

30.10.2008
W Gorzyniu, w nocy z 30/31.10, na jednym z parkingów sprawca włamał się do zbiornika paliwa ciągnika siodłowego m-ki DAF, z którego ukradł około 400 litrów oleju napędowego, o łącznej wartości 1600 zł.
 
29.10.2008
W Międzychodzie, przy ul. Gwardii Ludowej sprawca ukradł około 50 metrów przewodu elektrycznego, taczkę budowlaną oraz uszkodził skrzynkę prądową. Łączna wartość strat wynosi 1400 zł.
 
26.10.2008
W Chudobczycach, sprawca włamał się do pomieszczenia gospodarczego, z którego ukradł 500 kg węgla oraz akumulator. Łączna wartość strat wynosi 350 zł.
 
23.10.2008
W Międzychodzie, przy Placu Rolnym, około godz. 8.00, dwoje 16-letnich mieszkańców miasta bez przyczyny i powodu pobiło przechodzącego obok nich 16-letniego mieszkańca gm. Kwilcz. Chłopak ten został przewieziony do szpitala, gdzie przebywa na obserwacji. W wyniku pobicia doznał lekkich obrażeń ciała. Nieletni napastnicy zostali zatrzymani przez policjantów i przedstawiono im zarzuty udziału w pobiciu. Sąd Rodzinny i Nieletnich zdecyduje o zastosowaniu wobec nich odpowiednich środków wychowawczych bądź poprawczych.
 
19.10.2008
W Międzychodzie przy ul. Wały Jana Kazimierza, w godzinach wieczornych, 19-letni mieszkaniec Międzychodu napadł na 31-letniego mężczyznę, pobił go, po czym ukradł mu telefon komórkowy. 19-latek został natychmiast zatrzymany przez policjantów. Decyzją Sądu Rejonowego w Szamotułach rozbójnik został tymczasowo aresztowany. Za popełnienie rozboju grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
 
18.10.2008
Mieszkaniec Międzychodu powiadomił policjantów o kradzieży telefonu komórkowego o wartości około 1100 zł., na jego szkodę, w jednym z lokali rozrywkowych. Policjanci ustalili, że kradzieży tej dopuścił się 18-letni mieszkaniec Międzychodu. Za popełnienie tego czynu grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

14.10.2008
W Międzychodzie, w godzinach nocnych sprawca skacząc po nadwoziu zaparkowanego przy ul. Dworcowej samochodu osobowego m-ki VW Golf uszkodził dach, pokrywę silnika i okna dachowego. Łączna wartość strat wynosi 1500 zł.

14.10.2008
W Luboszu, na drodze K 24, 31-letni rowerzysta podczas włączania się do ruchu wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy m-ki Seat Toledo. W wyniku tego zdarzenia kierujący rowerem doznał ciężkich obrażeń ciała. Badanie trzeźwości wykazało, iż rowerzysta był nietrzeźwy - miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie, natomiast kierujący samochodem 23-letni mieszkaniec Międzychodu był trzeźwy.

14.10.2008
W Międzychodzie, w godzinach nocnych sprawca skacząc po nadwoziu zaparkowanego przy ul. Dworcowej samochodu osobowego m-ki VW Golf uszkodził dach, pokrywę silnika i okna dachowego. Łączna wartość strat wynosi 1500 zł.

 W miejscowości Jabłonowo, gm. Sieraków, na prostym odcinku drogi kierujący samochodem m-ki Honda Civic, zjechał na lewe pobocze drogi i czołowo uderzył w przydrożne drzewo. 56-letni kierowca poniósł śmierć na miejsc. Przyczyny tego zdarzenia zostaną ustalone w trakcie toczącego się postępowania.

08.10.2008
W Mierzynie, podczas kontroli drogowej policjanci zatrzymali samochód osobowy m-ki Seat Ibiza, kierowany przez 51-letniego mężczyznę, od którego wyczuli silną woń alkoholu. Mężczyzna w trakcie podejmowanych wobec niego czynności nie reagował na wydawane polecenia oraz znieważył funkcjonariuszy, wobec których używał słów wulgarnych. Został on doprowadzony do Komendy i zatrzymany,pobrano od niego krew do oznaczenia zawartości alkoholu w organizmie. Następnego dnia przedstawiono mu zarzuty znieważenia funkcjonariuszy oraz wywierania wpływu na czynności służbowe podejmowane przez policjantów. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W Mierzynie, z jednej z posesji  sprawcy ukradli przyczepę samochodową o wartości 2 tys. zł.

08.10.2008

18-letni mieszkaniec gm. Międzychód wspólnie z 19-letnim mieszkańcem Międzychodu usiłowali włamać się do samochodu osobowego m-ki Brava, zaparkowanego w Międzychodzie przy ul. Zamkowej. Zostali oni "spłoszeni" przez właściciela pojazdu, który natychmiast zawiadomił Policję. Za usiłowanie włamania grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Międzychodzie

Skomentuj

Nick:

Dziesięc razy dwa:

Treść:

Czy obwodnica miasta przez Wały Jana Kazimierza i ulicę Bolesława Chrobrego jest potrzebna?
Strona główna | Społeczność | Kanały RSS | Mapa strony | Kontakt