Naprawa elektronarzędzi, silników i spawarek

Awantura o rogale

Czy za rok w Międzychodzie nie będzie już świętomarcińskich rogali? Prawdopodobnie tak - cukiernicy z powiatu międzychodzkiego nie mogą się starać o certyfikat na pieczenie świętomarcińskich rogali! - Czujemy się upokorzeni i odrzuceni przez Wielkopolskę - mówią.

Roman Musiał, burmistrz Międzychodu: - Czujemy się upokorzeni i odrzuceni przez Wielkopolskę. Dziś odrzuca się nasze rogale, jutro uzna, że nie jesteśmy Wielkopolanami. To oburzające. Tu toczyły się walki powstańcze, przelewała się krew za Wielkopolskę. Nasze gospodynie piekły rogale marcińskie od zawsze!

W Międzychodzie z okazji imienin św. Marcina od sześciu lat organizowany jest kiermasz rogali. Jak mówi Musiał, mieszkańcy nie wyobrażają sobie, że miałoby go zabraknąć. - Podejrzewam, o co tu chodzi - zaznacza. - Przyznają certyfikaty tylko niektórym, by zmonopolizować rynek. Potem podniosą ceny i będą na nas zarabiać. Nie damy się - obiecuje.


Jeśli cukiernicy z Międzychodu będą starali się o uzyskanie certyfikatu może to potrwać nawet kilka lat.

Komentarze

~&&77

niezarejestrowany
i bardzo dobrze hahaha
Dodano: 2008-12-02 14:09:04
~jt

niezarejestrowany
to jest szczyt bezczelności ze strony poznania ,żeby mówić że międzychód nie należy do wielkopolski i nie pozwolić mu piec rogali !!!!!!!!!!!!!!! poprostu wstyd !!!!!
Dodano: 2008-11-30 09:17:51

Skomentuj

Nick:

Dziesięc razy dwa:

Treść:

Czy obwodnica miasta przez Wały Jana Kazimierza i ulicę Bolesława Chrobrego jest potrzebna?
Strona główna | Społeczność | Kanały RSS | Mapa strony | Kontakt