Naprawa elektronarzędzi, silników i spawarek

Z Przetarg na "obwodnicę" ogłoszony

Budząca wiele kontrowersji międzychodzka "obwodnica" rusza. 24 listopada Urząd Miasta i Gminy ogłosił przetarg nieograniczony na pierwszy etap budowy drogi gminnej razem z infrastrukturą towarzyszącą.

Być może już na początku przyszłego roku, jeżeli pogoda będzie sprzyjać, zacznie zmieniać się wygląd ulicy Portowej i Wałów Jana Kazimierza. Pierwszy odcinek ma liczyć 1,3 km długości. Połączy drogi wojewódzkie nr 160 i 182, pełniące funkcję obwodnicy. Jednocześnie powstaną ciągi pieszo-rowerowe z kostki betonowej o grubości 8 cm, zjazdy na tereny przyległe, kanalizacja deszczowa z urządzeniami wstępnie oczyszczającymi wodę spływającą z jezdni oraz znaki poziome i pionowe. Zakres prac przewidziany w ramach pierwszego etapu zawiera również przebudowę i zabezpieczenia kolidujących sieci i urządzeń infrastruktury technicznej.

Gmina postawiła kilka warunków, mających wyłączyć z przetargu przedsiębiorstwa bez wystarczającego doświadczenia i zasobów finansowych. Wadium określono na 100 tys. zł. W opisie znalazł się również zapis, że w postępowaniu mogą brać udział tylko firmy, które w ciągu minionych 5 lat przeprowadziły od początku do końca co najmniej jedną inwestycję o podobnym zakresie i wartości minimum 1,2 mln zł. Wybudowana ulica zostanie objęta co najmniej 3-letnią gwarancją.

Przetarg będzie rozstrzygnięty w drugiej połowie grudnia. Termin zakończenia prac przewidziano na 20 listopada 2009 roku.

źródło: Tygodnik Nowy

Skomentuj

Nick:

Dziesięc razy dwa:

Treść:

Czy obwodnica miasta przez Wały Jana Kazimierza i ulicę Bolesława Chrobrego jest potrzebna?
Strona główna | Społeczność | Kanały RSS | Mapa strony | Kontakt