Naprawa elektronarzędzi, silników i spawarek

Nie będzie gazu w Kamionnie, Gorzyniu i Dzięcielinie

Niestety, nie zanosi się, aby w najbliższych latach gaz ziemny był doprowadzony do domów w Kamionnie, Dzięcielinie i Gorzyniu.

Gdy mieszkańcy tych miejscowości - potencjalni odbiorcy gazu - poznali warunki stawiane przez zakład z Gorzowa, ostrożnie planujący budowę gazociągu, zaczęli wycofywać swoje wstępne zgody na przyłączenie do sieci. I trudno im się dziwić. Gazownicy nie są zainteresowani odbiorcami indywidualnymi, posiadającymi tylko piecyki gazowe w kuchniach. Preferują gospodarstwa domowe z gazowymi kotłami centralnego ogrzewania lub co najmniej ogrzewające gazem wodę do mycia.

Niestety, sytuacja na rynku jest taka, że to dostawca gazu wciąż może decydować, komu go podłączy, a komu nie, oraz dyktować warunki umów. Rosnące ceny gazu i brak zachęt ze strony państwa do wymiany starych pieców węglowych na nowoczesne i bardziej ekologiczne, nie skłaniają właścicieli domów do przejścia na ogrzewanie gazowe. Dodatkową zaporą okazała się jednorazowa opłata za przyłączenie do gazociągu, wyliczona np. dla mieszkańców Dzięcielina na 3500 zł, nie licząc kosztów budowy instalacji w domu.

źródło: Tygodnik Nowy

Skomentuj

Nick:

Dziesięc razy dwa:

Treść:

Czy obwodnica miasta przez Wały Jana Kazimierza i ulicę Bolesława Chrobrego jest potrzebna?
Strona główna | Społeczność | Kanały RSS | Mapa strony | Kontakt