Naprawa elektronarzędzi, silników i spawarek

Policja zaciska pasa

Oszczędności resortowe dotykają także Komendę Powiatową Policji w Międzychodzie. 10 marca komendant Sławomir Kaczmarek spotkał się w tej sprawie z burmistrzem Romanem Musiałem.

Komenda Wojewódzka Policji, będąca dysponentem pieniędzy dla wszystkich komend powiatowych, zmniejszyła dotacje na zakupy rzeczowe i paliwo. O ile? Tego nikt oficjalnie nie poda ani nawet nie potwierdzi.

- Dzisiejsza sytuacja przypomina mi ostre zaciskanie pasa na początku lat 90. - porównuje zastępca komendanta powiatowej policji Robert Kotwica. - Wtedy też liczono każdą zadrukowaną kartkę papieru i każdy kilometr przejechany radiowozami.

Sławomir Kaczmarek negocjował z burmistrzem w sprawie ewentualnego zwiększenia pomocy finansowej gminy dla policji, co nie jest żadną szczególną łaską ze strony władz gminy, gdyż samorząd ma obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom. Międzychodzki samorząd wspiera policję dodatkowym "zastrzykiem" pieniędzy na paliwo do radiowozów, co pozwalało na ich efektywniejsze wykorzystanie.

Niedostatki finansowe nie są nowością dla stróżów prawa: - Policja od zawsze ma do dyspozycji mniej pieniędzy, niż potrzebuje - podsumowuje Robert Kotwica.

Na razie komenda ma pieniądze na bieżące wydatki. Nieoficjalnie mówi się, że prawdziwe problemy zaczną się w połowie roku, jeżeli do tego czasu nie znajdą się fundusze z innych źródeł. Burmistrz zapowiedział, że zastanowi się skąd wziąć dodatkowe środki, które będzie można przekazać na paliwo do radiowozów.

źródło: Tygodnik Nowy

Skomentuj

Nick:

Dziesięc razy dwa:

Treść:

Czy obwodnica miasta przez Wały Jana Kazimierza i ulicę Bolesława Chrobrego jest potrzebna?
Strona główna | Społeczność | Kanały RSS | Mapa strony | Kontakt